طراحی کاتالوگ

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی است که صاحبان کسب وکار برای معرفی محصول و برند خود نیاز دارند از آن درکنار سایر ابزارهای بازاریابی و تبلیغاتی استفاده کنند.اگر بخواهیم کاتالوگ را به صورت حرفه‌ای معرفی نمائیم باید بگوئیم که کاتالوگ شامل دفترچه‌ای از اطلاعات کامل محصولات و یا خدمات است که مخاطب می‌تواند هنگام مطالعه آن با نحوه استفاده از محصولات و یا خدمات آشنا شود.

انواع طراحی کاتالوگ برای بازاریابی

کاتالوگ ارسال مستقیم

این نوع کاتالوگ برای مشتریان هدف فرستاده می شود؛ که باید فاقد مطالب تخصصی و پیچیده باشد. زیرا این مدل کاتالوگ به درخواست مشتری نبوده و ممکن است مشتری چندان توجهی به آن نکند. بنابراین باید بیشتر بر جنبه سرگرمی و جذابیت آن توجه کرد و همچنین باید دارای call to action مشخصی باشد.

کاتالوگ پاسخ قیمت گیری

این مدل کاتالوگ زمانی که مشتری بالقوه از شما توضیحات و جزئیات بیشتری در مورد محصولات و چگونگی همکاری می خواهد؛ برای او ارسال می گردد. در کاتالوگ پاسخ قیمت گیری فقط باید خدمات خود را نسبت به محصولات سایر رقبا برجسته کرد و بر نحوه جذب مشتری تمرکز کرد. در این نوع کاتالوگ شرح کلیات کسب و کار ضروری نیست.

کاتالوگ خدمات فروش

این نوع کاتالوگ بازاریابی به عنوان ابزاری برای تیم فروش، شرکت است که می توانند به وسیله آن مزیت های رقابتی شرکت خود را بیشتر نشان داده و در جلسات بازاریابی و معرفی محصول موفق تر باشند. بازاریابی کاتالوگی بیشترین کاربرد را در زمانی دارد که باید اطلاعات زیادی در مورد طیف گسترده ای از محصولات و خدمات به مشتری انتقال داده شود.

کاتالوگ یادآوری

برای اینکه مشتری این مدل کاتالوگ را برای مدت طولانی نزد خود نگه دارد باید دارای طرح گرافیکی و تصاویر زیبا، اطلاعات مهمی در مورد تصمیم نهایی مشتری و شامل لیست قیمت، گارانتی و خدمات بعد از فروش باشد. گنجاندن قصه خرید موفق مشتریان و رضایت نامه آنان نیز می تواند در جذابیت کاتالوگ یادآوری، نقش مهمی داشته باشد.

کاتالوگ نقطه فروش

این مدل کاتالوگ بیشتر در رویدادهای تجاری؛ نمایشگاه ها و پروموشن ها که محل های رفت و آمد افراد است استفاده می شود. بازاریابی کاتالوگی به وسیله کاتالوگ نقطه فروش می تواند در مورد خدمات و محصولات جدید کسب و کار اطلاعاتی در اختیار مشتری قرار داده و او را نسبت به اینکه کسب و کار می تواند چه نیازهایی از وی را رفع نماید آگاه کند.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.